fbpx

Jičínský “RUN”cajs 2023

Pravidla závodu

Všeobecně

Akce Jičínský “RUN”cajs je běžecký závod dvojic pro širokou veřejnost, pro profesionály i hobby běžce. Délka trasy se bude pohybovat kolem 1,5 km pro kategorii “dospělí + děti” a v rozmezí 5-10 km v kategorii dospělých. Pořadatelem závodu je středisko volného času K-klub Jičín ve spolupráci s jičínskými běžci.

Účast v závodu, registrace, platba startovného

Závodu se mohou účastnit pouze dvojice. Kategorie závodu jsou rozděleny na závod DOSPĚLÝCH + DĚTÍ do 14 let (od 15 let se již řadí mezi dospělé) a závod dospělých, kdy jsou kategorie ŽENA + ŽENA, MUŽ + MUŽ, SMÍŠENÉ DVOJICE (žena+muž). Registrace dvojic proběhne přes webový registrační formulář. Dvojice si při registraci zvolí název týmu a oznámí kontaktní údaje, číslo telefonu a e-mailu pro komunikaci s organizátory před a během závodu. Platba startovného ve výši 100Kč / dospělého člověka a 50Kč / dítě proběhne před zahájením závodu na startu. Peníze ze startovného budou využity na pokrytí nákladů spojených se závodem. Registraci prosím proveďte nejpozději do 24 hodin před konáním závodu. Rozhodnete-li se pro účast později, vezmeme do závodu i Vás, prosíme ale o maximálně možné využití on-line registrace. 

Termíny závodů

Čtvrtý díl proběhne 17. 2. 2023 ve Valdštejnské lodžii.

Závod rodičů s dětmi: v rozmezí času od 15:30 hod. do 16:00 hod. proběhne prezentace a výběr startovného. V tento čas budou také všem dvojicím předány startovní čísla, která si všichni závodníci viditelně připevní. Závod samotný odstartuje v 16:10 hodin z lodžie.

Závod dospělých: v rozmezí času od 16:45 hod. do 17:15 hod. proběhne prezentace a výběr startovného. V tento čas budou také všem dvojicím předány startovní čísla, která si všichni závodníci viditelně připevní. Závod samotný odstartuje v 17:30 hodin z lodžie.

Systém závodu

Závod začíná vyběhnutím týmů po zaznění startovního signálu. Závod je štafetový.

Tým úspěšně zvládne závod, pokud se oběma z dvojice podaří dostat se do cíle v souladu s pravidly.

Účastí v soutěži závodníci souhlasí s pravidly a startují na vlastní nebezpečí.

Vyhodnocení soutěže

Nejlepší tři dvojice každé kategorie budou odměněny diplomem a drobnými dary.

Povolené a zakázané postupy

  • Všichni účastníci závodu závodí za každých okolností dle zásad fair-play a dodržuje pravidla závodu. 
  • Postup závodu je možný pouze za pomoci vlastních nohou, povolen není přesun prostředky veřejné hromadné dopravy. Povolené nejsou ani kola, koloběžky, kolečkové brusle, jízda na zvířeti apod.
  • Dvojice se může během závodu kdykoli rozdělit, uzná-li to za vhodné.
  • Všichni závodníci se pohybuje pouze trasou vyznačenou organizátory závodu. Postupuje v souladu se zákony ČR, nevstupuje na neveřejné pozemky a je dbalý obecně slušného vychování a dobrých mravů.

Doporučené vybavení

Organizátory předpokládaná doba závodu je 20-45 minut. Vybavte se na tuto dobu přiměřeně, co se týká kvalitního obutí a ošacení pro pohyb v přírodě s přihlédnutím k aktuálnímu počasí apod. Závod se odehrává v odpoledních až večerních hodinách, je vhodné si vzít s sebou nějaká svítidla (ideální jsou čelovky). Závod se bude konat v Jičíně a v jeho blízkém okolí. Závod se koná za každého počasí.

Registrace týmů