Jičínský svatomartinský „RUN“cajs 2023

11. listopadu 2023 od 16:00 vlastní závod. Od 15:00 registrace na dvorku budovy K2 nebo on-line na této stránce zcela dole.

Pravidla závodu

Všeobecně

Akce Jičínský „RUN“cajs je běžecký závod dvojic pro širokou veřejnost, pro profesionály i hobby běžce. Délka trasy se bude pohybovat kolem 500 – 1000 m pro kategorii „děti“ a v rozmezí 5 -7 km v kategorii dospělých. Pořadatelem závodu je Středisko volného času K-klub Jičín ve spolupráci s jičínskými běžci Pokorunteam.

Účast v závodu, registrace, platba startovného

Závod je tentokrát pro jednotlivce oproti avizovaným dvojicím. Kategorie závodu jsou rozděleny na závod DĚTI 4 – 6 let, 6 – 10 let, 11 – 15 let a závod DOSPĚLÍ, kdy jsou kategorie ŽENSKÁ A MUŽSKÁ. Registrace probíhá přes webový registrační formulář (zadáváte jen své jméno/přezdívka a věk). Platba startovného ve výši 50 Kč / dítě/člověka na účet přes qr kód nebo v den závodu od 15 – 15:30 dětské kategorie a 15:30 – 16:00 kategorie dospělých na dvorku K-klubu – K2 (vchod z ulice Smiřických). Peníze ze startovného budou využity na pokrytí nákladů spojených se závodem. Registraci prosím proveďte nejpozději do 24 hodin před konáním závodu. Rozhodnete-li se pro účast později, vezmeme do závodu i Vás, prosíme ale o maximálně možné využití on-line registrace. 

Termíny závodů

11.11.2023 start pro všechny kategorie v dolní části jičínského parku u občerstvení. Dětské trasy vedou parkem a dospělá trať podle mapy a bude značena.

Časový harmonogram: /všechny starty jsou hromadné/

16:00 – start kategorie děti 4 – 6 let

16:15 – start kategorie děti 6 – 10 let

16:30 – start kategorie 11 – 15 let

16:45 – start kategorie dospělí

Vyhodnocení soutěže

Nejlepší tři závodníci každé kategorie budou odměněny diplomem a drobnými dary.

Povolené a zakázané postupy

  • Všichni účastníci závodu závodí za každých okolností dle zásad fair-play a dodržuje pravidla závodu. 
  • Postup závodu je možný pouze za pomoci vlastních nohou, povolen není přesun prostředky veřejné hromadné dopravy. Povolené nejsou ani kola, koloběžky, kolečkové brusle, jízda na zvířeti apod.
  • Všichni závodníci se pohybují pouze trasou vyznačenou organizátory závodu. Postupuje v souladu se zákony ČR, nevstupuje na neveřejné pozemky a je dbalý obecně slušného vychování a dobrých mravů.

Doporučené vybavení

Organizátory předpokládaná doba závodu je 10 – 45 minut. Vybavte se na tuto dobu přiměřeně, co se týká kvalitního obutí a ošacení pro pohyb v přírodě s přihlédnutím k aktuálnímu počasí apod. Závod se odehrává v odpoledních až podvečerních hodinách, je vhodné si vzít s sebou nějaká svítidla (ideální jsou čelovky). Závod se bude konat v Jičíně a v městské části – centru. Závod se koná za každého počasí.

REGISTRACE

[caldera_form id=“CF5d580c329b28f“]