fbpx

Jak objednat kroužek nebo kurz na stránkách K-klubu?

Pokud v levém svislém menu “Naše nabíkda” nevidíte žádnou nabídku kroužků nebo táborů, znamená to, že nabídka ještě není spuštěna.


Na našich stránkách si v levém svislém menu “Naše nabídka” vyberte oblast, která vás zajímá (kroužky, kurzy, výlety, tábory). Zobrazí se vám podrobnější výběr dle oblastí (u kroužků to bude např. přírodovědný obor, technický obor atd., u táborů příměstské, pobytové…).
Vyhledávat lze i podle dalších parametrů, např. podle dnů, času, podle vedoucího kroužku apod.
Výše popsaným způsobem vyhledejte aktivitu (kroužek, tábor, kurz), který chcete objednat.

Nemůžu najít kroužek / kurz

Pokud danou oblast nebo kroužek nemůžete najít, zkuste využít vyhledávač (políčko s šedivým textem “Hledat na webu…”). Pokud neznáte přesný název kroužku, zadejte pouze část názvu, například:

Hledáte kroužek, který se týká kreslení, ale nevíte, jestli se jmenuje Kresba nebo Kreslení. Do vyhledávače zadejte pouze heslo kres a dejte “Hledat”. Vyhledávač vám najde všechny výsledky obsahující řetězec kres.

Jak přidat objednávku

Po nalezení hledaného kroužku/kurzu můžete aktivitu rovnou přiřadit do objednávky kliknutím na symbol nákupního vozíku nebo si můžete zobrazit detaily aktivity kliknutím na její obrázek nebo název.

U detailního zobrazení vidíte krom přesnějšího popisu i kapacitu obsazení. Pokud je kapacita kroužku naplněna, zobrazí se buď možnost “DOSTUPNÉ JAKO NÁHRADNÍK” nebo “Není k dispozici”. V prvním případě je možno objednávku dokončit a budete zařazeni jako náhradník, pokud by někdo z dříve přihlášených objednávku zrušil. Pokud uvidíte, že daná aktivita “Není k dispozici”, není možno tuto aktivitu objednat.

Jak dokončit objednávku?

Pro dokončení objednávky musíte být přihlášeni pod uživatelským jménem a heslem. Pokud u nás ještě nemáte tyto přihlašovací údaje, musíte se zaregistrovat.

Co znamená “Přihlásit se”?

Přihlášení je jednoduchý proces, při kterém zadáte své přihlašovací údaje do přihlašovacího okénka (formuláře). Přihlašovací údaje vytváříte při registraci. Tyto údaje se skládají z uživatelského jména a hesla. Přihlášení je nutné k tomu, abychom mohli zpracovat vaši objednávku.

Co je “Registrace” a k čemu slouží?

Zaregistrovat se znamená, že si na našich stránkách vytvoříte své přihlašovací údaje, tj. uživatelské jméno a heslo. Je vhodné si někam tyto přihlašovací údaje zaznamenat, abyste se později mohli přihlásit ke svému účtu. Pod tímto účtem můžete vytvářet objednávky na kroužky, tábory, kurzy, výlety a podobně. Objednávky lze provádět i bez přihlášení, ale abychom mohli vaši objednávku zpracovat, je nutné být k nějakému účtu přihlášen (ideálně ke svému). Pokud u nás žádný účet založený nemáte, slouží k tomu právě registrace neboli vytvoření uživatelského účtu.

Co je uživatelský účet?

Uživatelský účet je jednoduchý záznam v naší databázi, který se skládá z uživatelského jména, e-mailové adresy a hesla. Uživatelské jméno a heslo jsou údaje pro přihlášení do našeho systému, e-mailová adresa lze také použít jako přihlašovací jméno a zároveň nám slouží jako komunikační prostředek s vámi. Na tento e-mail vám následně zasíláme např. důležité informace vztahující se k vaší objednávce, párkrát za čas pozvánku na nějakou akci, výlet nebo kurz či přednášku, pokud si myslíme, že by vás to mohlo zajímat. Proto při registraci dobře rozmyslete, kterou e-mailovou adresu nám zadáte. Stává se nám docela často, že nám voláte kvůli tomu, že vám nepřišel e-mail. Bývá to právě třeba i z důvodu, že zadáte e-mail, který používáte buď málo nebo vůbec, nebo registraci a objendávky provádí někdo za vás (manžel/ka, partner/ka, soused/ka) se svou e-mailovou adresou apod.

Uživatelský účet je dále nutný z toho důvodu, abychom mohli evidovat vaše objednávky a pracovat s nimi.

Zapomněl/a jsem přihlašovací údaje nebo heslo

Stát se to samozřejmě může a stává se to. Není však důvod ztrácet hlavu nebo hned brát telefon a volat do káčka, případně obojí. V případě, že jste zapomněli heslo, můžete využít odkaz v přihlašovacím formuláři “Zapomenuté heslo”, nebo v hlavním menu->Můj účet->Zapomenuté heslo, nebo klikněte sem. Budete vyzvání k zadání vaší e-mailové adresy, kterou jste zadávali při registraci. Následně vám bude na tuto adresu zaslán odkaz a pokyny pro resetování hesla. Při vytváření nového hesla dbejte pravidel pro zvolení bezpečného hesla.
Pokud jste zapomněli vaše přihlašovací údaje, postup je stejný jako v případě zapomenutého hesla. Do e-mailu s pokyny a odkazem pro resetování hesla vám příjde i vaše uživatelské jméno. Nejdůležitější údaj je tedy e-mailová adresa. Odkaz pro resetování hesla by měl na mail přijít do 10 min (zpravidla ale přijde ihned).

Pravidla pro tvorbu bezpečného hesla

Bezpečné heslo se skládá minimálně z 8 znaků. Musí obsahovat alespoň jedno velké písmeno, jednu číslici a jeden speciální znak. Heslo by nemělo obsahovat vaše křestní jméno nebo příjmení, nemělo by obsahovat žádný řetězec z vašeho e-mailu. Volte takové heslo, aby neobsahovalo znaky s diakritikou (ěščřžýáíé atd.) nebo znaky “z” a “y”. Při zadávání nového hesla zkontrolujte, jestli nemáte zapnutý CapsLock (psaní velkých písmen).