O Medardovu kápi 2022 – po hře

Hra o Medardovu kápi 2022 očima organizátorů

V letošní roce byl vyrovnán rekord zúčastnivších se týmů, celkem 33 družin se vydalo na trasu. Skoro jsme se nemohli vejít do dvou autobusů. Počasí bylo naprosto ideální. Trasa byla o něco delší, ale navigačně jednoduchá a více z kopce než naopak.

Začátek hry by tak trochu pivní, start v občerstvení v Libuni s pivní obrázkovou šifrou, 3. šifra s Pivním otčenášem a 4. šifra v hospodě U Křemílka. Tam byli naši komparzisté, kteří představovali oživlé sochy svatých. Dál se pokračovalo přes Podůlší, Dílce a Sedličky do Jičína. Cíl se nacházel ve Fit clubu na Lidickém náměstí.

Letošní šifry byly asi o něco lehčí, než v minulých ročnících, a to i díky nápovědám, které napovídaly a heslům stanovišť, která napovídala také. To sice nebylo dopředu avizováno, ale většina týmů na to přišla. A tak se stalo to, že první dva týmy přišly do cíle ještě před půlnocí a nekonal se ani tradiční nával před šestou ranní, týmy docházely do cíle průběžně, a to povětšinou výrazně před limitem.

V cíli nastal menší zádrhel s řešením poslední hádanky, kdy bylo nemálo týmů, které spotřebovaly kapky živé vody i přesto, že matematicky měly úlohu správně vyřešenou. V testech před hrou všichni testující po zisku informace o mezeře velikosti 16 cm řekli, že proleze kočka a nikdo se nepokoušel shánět informaci o velikosti „normokočky“ z Wikipedie. A své určitě udělala i ne úplně šťastně formulovaná věta ze zadání šifry o pohodlném průchodu zvířete pod provazem. Prostě nás tento přístup k intepretaci správného řešení nenapadl a pak to způsobilo převrat v konečných výsledcích na čele startovního pelotonu. Takto to být nemělo a mrzí nás to, ale v tu chvíli už s tím nešlo nic dělat. Někdo na tom vydělal a jiný zase prodělal. Snad nás za to nebudete kamenovat a neodradí vás to od účasti v příštích letech. Ještě jednou pardon těm, kteří se možná cítí poškozeni 😊.

Všechny šifry byly vyluštěny. Nejobtížnější byly sedmička (grafika s využitím polského kříže), osmička (prvočísla a binár) a pak ještě ta nešťastná třináctka s provazem a kočkou. Nejsnadnější pak byla šifra v hospodě s oživlými sochami, na tu nepadla ani jedna kapka živé vody.

Všichni hráči se snažili, co mohli, a všem přináleží veliká poklona. Celkem 3 týmy nepotřebovaly ani jednu kapku živé vody. Do cíle nakonec dorazilo 31 týmů z 33.

Oficiální pořadí Hry o Medardovu kápi 2022 dle Pravidel vypadá takto:

Výsledné pořadí Tým Kapky živé vody Dosaženo cíle    
1. Mano Michnavský 0 ANO    
2. Jelenovi pivo nelej 0 ANO    
3. Nevyskúšaš, nevieš 0 ANO    
4. Skor skor ako neskor 1 ANO    
5. Žabáci 1 ANO    
6. Hlavně se nezranit 1 ANO    
7. Climbíci 1 ANO    
8. Máme hlídání! 1 ANO    
9. Prouďáci 2 ANO    
10. Jaderný paka 2 ANO    
11. Chodící ostrov 2 ANO    
12. YNERIS 2 ANO    
13. Michalovy Amazonky 3 ANO    
14. Velcí Kormidelníci 3 ANO    
15. Rozhodovací paralýza 3 ANO    
16. Noční hlídka 3 ANO    
17. Natvrdlý jádro 3 ANO    
18. Bambalet 3 ANO    
19. Prázdná množina 4 ANO    
20. Lorem ipsum 4 ANO    
21. Něco vymysli 8 ANO    
22. Venčení Daníka 8 ANO    
23. Voip 9 ANO    
24. Kukačky 10 ANO    
25. To je jedno 11 ANO    
26. Fintaři 11 ANO    
27. Hobžovy brambůrky 12 ANO    
28. Falešná pětka 14 ANO    
29. Církev piva 17 ANO    
30. IQ TYKVE 26 ANO    
31. Druhá šance 31 ANO    
32.-33. Bukvice   NE    
32.-33. Určitě nám je patnáct   NE    

Pozn.: V případě rovného počtu Kapek živé vody rozhodoval čas vyluštění cílového úkolu.

Tímto zároveň děkujeme všem, co nám s přípravou Hry pomohli. Zejména občerstvení Tři Jedničky a hospody U Křemílka za vstřícnost s průchodem hry přes tato zařízení, Petrovi Kordíkovi za zapůjčení prostoru cíle, Karolíně, Bětce, Michalovi, Honzovi, Petrovi a Tomášovi za ztvárnění oživlých soch, Ole a Žofce za celkovou pomoc během hry a všem dalším, kteří pomohli se zapůjčením rekvizit a větší či menší pomocí v průběhu příprav. Rovněž pak děkujeme paní Noskové za laskavé svolení s průchodem hráčů přes její soukromý pozemek.   

Doufáme, že se Vám Hra líbila a přijdete příště zase. Pokusíme se připravit další zajímavou hru a vymyslet šifry a trasu, které budou stát za to. A asi po letošku lehce přitvrdíme 😊 Za případné reakce a podněty (pozitivní i negativní) budeme rádi, jsou nám inspirací do další práce.

Na viděnou v roce 2023.

Vaši organizátoři R+R